Eredeti jamaicai reggae lüktetés soul, funk és hip hop elemekkel, friss hangzással és társadalomkritikus szövegekkel – ezt kínálja első nagylemezén a Manaky. A zenekar a nevét viselő bemutatkozó albumát ingyenesen letölthetővé tette, és elkészítette harmadik klipjét, egy vicces trash videót.
Tíz dalt tartalmaz a Manaky debütáló nagylemeze, amely a zenekar nevét viseli. A 2014-ben alakult csapat neve patois, vagyis jamaikai angol nyelven monarchiát jelent, ami arra utal, hogy a fiúk Európa-szerte egyedülálló módon játsszák a 70-es, 80-as évek autentikus reggae zenéjét, amit friss és újító soul, hip-hop és funk elemekkel ötvöznek. A Cseh Tamás Program által támogatott zenekar alapító tagjai Krecsmáry Zsolt (ének, dob), Koroknay András (basszusgitár) és Kálmán András (billentyűs hangszerek), akiket a Folkfree, a Bijou, a Knotty Headz, a Soulclap és a Ladánybene 27 zenekarokból ismerheti a közönség.
A Manaky kifejezetten szövegcentrikus dalokat írt a bemutatkozó lemezére. Erre jó példa a társadalmi problémákra reflektáló Bloodshed című dal és az ahhoz készült videóklip, amit a COLL alkotóműhely rendezett, és az I. Magyar Klipszemlén mutattak be. A forgatás közben a klip főszereplőjét – feltehetően a bőrszíne miatt – több attrocitás is érte.
A Manaky harmadik videóklipje egészen más hangulatú, kifejezetten vicces lett
- A Punch című dalunkhoz egy trash videót készítettünk egy shaolin film képeivel. A 80-as évekbeli film igazán borzasztó, viszont ettől és a német hangalámondástól kifejezetten szórakoztató is. Rengeteget röhögtünk rajta, és bár a dalhoz nincs köze, tulajdonképpen innen jött az ötlet, hogy használjuk fel. A Punch klipjének végén hallani is lehet az eredeti szinkront – mesélte Kálmán András, a Manaky alapítótagja.
A Manaky az első lemezét – melyet nagyrészt ők rögzítettek és utómunkáztak - digitális formában ingyenesen letölthetővé tette a manaky.bandcamp.com oldalon, ahol a rajongók kisebb-nagyobb összegekkel akár támogathatják is az együttest. Ugyanitt lehet megrendelni a Manaky bemutatkozó anyagát cd-n is, ugyanis a lemez limitált példányszámban fizikai formátumban is megjelenik. Az első 300 cd különlegessége, hogy a tokjaik egyedileg szitázott textilszövetből készültek a zenészek tervei alapján. A Manaky tavasszal tartja a lemezbemutató koncertjét.